Migawki

Już dzisiaj możesz zamówić reklamę w naszym czasopiśmie w promocyjnych cenach. Nie zwlekaj ani chwili!

Zobacz nasz cennik

 
akasha_logo.gif
Strona Główna arrow Elixir 2009 arrow Nr 11 arrow Sprawdzian czy rozrywka?
Sprawdzian czy rozrywka? Drukuj Poleć znajomemu
 Kiedy w firmie pada hasło: robimy imprezę integracyjną na niektórych pada blady strach. Co też tym razem szef wymyślił i dlaczego „pracując głową” muszę się nagle wykazać sprawnością fizyczną i robić rzeczy, które nawet we śnie wywołują poty…
Zobaczmy więc, co kryje się pod nazwami najbardziej popularnych zabaw eventowych, by jadąc na imprezę wiedzieć, czego się możemy spodziewać.

BANAN - przejażdżka zwykle w 4 osobowym zespole za motorówką nadmuchiwanym pojazdem w kształcie banana. W wersji ekstremalnej z zawrotną prędkością i dodatkowymi konkurencjami po drodze.
BIATHLON – połączenie biegu na nartach (lub marsz po śniegu w rakietach śnieżnych) z konkurencjami strzeleckimi.
BUDOWA TRATWY - zawody w budowaniu tratwy z dętek, sznurka, desek lub innych przypadkowych materiałów. Tratwa musi popłynąć wraz załoga, która tratwę wybudowała.
BUNGEE JUMPING - skoki z dźwigu (czasem z mostu) na gumowej linie.
BUNGEE RUN - zbieranie rozstawionych na ziemi przedmiotów przez uczestnika przywiązanego do gumowej liny typu bungee. Czasem zawodnik ma zawiązane oczy i porusza się według wskazówek podawanych przez jego zespół.
BUNGEE TRAMPOLINA - skoki na trampolinie nawet na wysokość 5 m wykonywane przez uczestników w uprzęży alpinistycznej na elastycznej linie.
CANYONING - wędrówka przez wąwozy, strome zbocza górskie, połączona ze wspinaczką, zjazdami linowymi z wodospadów, przeprawami przez strumienie itp.
 CHODZENIE PO ROZŻARZONYCH WĘGLACH - prawdziwa próba ognia i odwagi - emocjonujące przejście bosymi stopami po ścieżce utworzonej z rozżarzonych węgli o temperaturze nawet 1200 stopni!
GOKARTY – jazda małymi i super szybkimi autkami po profesjonalnym torze plenerowym lub w hali.
KATAPULTA - przeciwieństwo bungee jump. Elastyczna lina służy jako wyrzutnia. Zawodnik jak z procy unosi się na kilkanaście metrów i ląduje na poduszkach powietrznych lub… w wodzie…
KULIG - przejażdżka zaprzęgiem konnym lub ciągnionymi za zaprzęgiem małymi sankami.
MAŁPI GAJ (PARK LINOWY) -  zależnie od inwencji organizatorów najrozmaitsze konkurencje linowe np. wspinaczka po słupachdrewnianych, po grubej siatce, przeprawa przez most linowy nad wodą, zjazd z wysokości kilku metrów na linie itp..
MOSTY LINOWE  - asekurowane przejście po linie między drzewami lub np. nad rwącym potokiem.
OFF-ROAD - przeprawy samochodami terenowymi po niedostępnych trasach, np. zaśnieżonych.
PAINTBALL - gra zespołowa polegająca na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów i karabinków wyrzucających kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem) na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.
QUADY - czterokołowe motocykle służące do pokonywania trudnego terenu. Przejażdżki po wyznaczonym torze o stopniu trudności odpowiednio dostosowanym do umiejętności uczestników, czasem jazda z zawiązanymi oczami, kiedy grupa naprowadza uczestnika jak omijać przeszkody.

RAFTING - spływ pontonowy rwącym potokiem.
RING BOKSERSKI - walka bokserska zawodników walczących w dziesięciokrotnie większych rękawicach niż w rzeczywistości, poruszających się po śliskim materacu.
RURY DO SKAKANIA – zespołowe pokonywanie trasy na pneumatycznej rurze, możliwe tylko dzięki koordynacji ruchu całej drużyny.
SKOKI NARCIARSKIE - trenażer skoków narciarskich - asekurowane skoki na wahadle z wieży.
SNOWRAFTING / SNOWTUBING - zimowa wersja zespołowego spływu pontonowego po stoku w rynnie śnieżnej lub w specjalnych oponach za skuterem śnieżnym.
STRZELNICA - strzelanie z profesjonalnych łuków, wiatrówek lub procy do tarczy.
SUMO - żartobliwe zapasy zawodników ubranych w olbrzymie stroje, dzięki którym wyglądają jak zapaśnicy sumo.
SYMULATOR LAWINY - zorbing na śniegu w dwuosobowej kuli toczącej się po zboczu z uczestnikami i odrobiną śniegu w środku.
ŚCIANKA WSPINACZKOWA / RUCHOMA – ścianka z występami umożliwiająca asekurowaną wspinaczkę w hali, czasem
w plenerze, przy ściankach ruchomych szybkie obroty taśmy i zmienny kąt nachylenia tego urządzenia utrudniają dotarcie na szczyt.
ŚNIEŻNE SAFARI - przejażdżka skuterami śnieżnymi, dla zaawansowanych możliwa prędkość nawet do 200 km/h.
TRIPSKATE - bezpieczna jazda na łyżwach po zamarzniętych jeziorach i szlakach wodnych
TROLLEY
- zespołowa jazda na kilkuosobowych nartach.
TYROLKA - zjazd na zawieszonej pod kątem linie.
WIEŻA BABEL - zawody w jednoczesnym wspinaniu się i układaniu skrzynek jedna na drugiej, aż do momentu utracenia stabilności budowli.
ZAWODY DRWALI - konkurencje sprawnościowe indywidualne lub zespołowe: korowanie drzewa, rzut balem, wbijanie gwoździ, cięcie pniaka itp.
ZORBING - toczenie się uczestnika zamkniętego w trzymetrowej kuli po pochyłości (czasem kula napędzana mechanicznie na terenie płaskim).
ŻYWE PIŁKARZYKI - kilkuosobowe zespoły grają w piłkę nożną na boisku z dmuchanymi bandami i z ograniczonym zasięgiem zawodników jak w grze w stołowe piłkarzyki.

To tylko część propozycji oferowanych przez organizatorów eventów. Większość z nich ma na celu zintegrowanie zespołu, pokazanie, że sukces jest możliwy tylko dzięki współpracy i koordynacji pracy zespołowej, a ta opierać się musi na zaufaniu do partnerów. W wymiarze personalnym - dają szansę na przekroczenie własnych ograniczeń i lęków, a tym samym motywują do podejmowania nowych wyzwań. Gdy więc usłyszysz, że czeka Cię wyjazd integracyjny, zobacz w tym okazję na sprawdzenie, że możesz więcej niż
myślisz!

Małgorzata Gluth
  Drukuj Poleć znajomemu
 
© 2019 Elixir - nowa formuła życia ::