Migawki

Już dzisiaj możesz zamówić reklamę w naszym czasopiśmie w promocyjnych cenach. Nie zwlekaj ani chwili!

Zobacz nasz cennik

 
akasha_logo.gif
Strona Główna arrow Elixir 2009 arrow Nr 11 arrow HIPNOZA od A do Z
HIPNOZA od A do Z Drukuj Poleć znajomemu
 Najbardziej nas przeraża to, co NIEPOZNANE! Od wieków hipnoza była okryta tajemnicą, wiedzą dostępną wybranym, budzącą lęk lub niepokój nawet u psychiatrów. Dziś - dostępna jest nawet laikom! Co więcej - stosujemy ją bezwiednie, codziennie,nie uznając tego za coś niezwykłego...

 

 

Flirt hipnotyczny
Oto kilka prostych reguł, które możesz wykorzystać w czasie tak przyjemnego zajęcia, jakim jest flirt. Możesz spokojnie poćwiczyć techniki hipnotyczne nie obawiając się popełnienia błędu lub niepowodzenia. Flirt cechuje dość szeroki margines tolerancji. Więc - do dzieła!

Magiczne spojrzenie
Znane powiedzenie - jeśli ktoś kłamie - chowa oczy, żeby nikt nie czytał mu w myślach, proponuję nieco zmodyfikować i nauczyć się mojej ulubionej techniki - pisania w myślach :). Wtedy nie musisz być telepatą - sam/a wiesz, co wpisujesz do czyjejś głowy :)
Większość osób zna spojrzenie, dzięki któremu przekazujesz swoje myśli. Tak się patrzy, kiedy widzi się przedmiot swojego pożądania, a okoliczności nie pozwalają powiedzieć o uczuciach na głos! Najczęściej ludzie rozpoznają i odczuwają takie spojrzenie. Niektórzy się go boją, ale większość pragnie i gotowa jest poświęcić wiele, by poczuć go na sobie!

 

Ćwiczenie praktyczne
Przypomnij sobie stan zakochania. Jeśli masz słabą pamięć - pozwól sobie zakochać się teraz! Może być nawet bez wzajemności, może to być tylko szalona fascynacja kimś - ważne jest uchwycenie tego specyficznego stanu i spojrzenia! Zapamiętaj te doznania, a przede wszystkim odczucie, że świecą się oczy! Jak się czujesz, co przeżywasz, jakim głosem zwracasz się do podmiotu swoich pożądań. Gdy potrafisz odtworzyć te wewnętrzne doznania (a zwłaszcza świecenie oczu) w zwykłej rozmowie z osobą Ci nieznaną, lub z którą rozmawiasz na całkiem neutralny temat, zauważysz, że w trakcie rozmowy potrafisz przez dłuższy czas patrzeć jej w oczy nie wywołując konfuzji lub wrażenia rywalizacji! Twoje spojrzenie z jednej strony jak magnes przykuje wzrok współrozmówcy i zaprzątnie jego umysł myśleniem o amorach, a poczucie dystansu będzie zmuszało drugą część świadomości kurczowo trzymać się oficjalnego tematu rozmowy!

 Taki stan świadomości jest uznawany w hipnozie za stan wzmożonej podatności na sugestie i jest wykorzystywany do wprowadzania poleceń do wykonania :).


Wiadomo, że możesz wykorzystywać równolegle i inne techniki, opisywane poprzednio w naszym czasopiśmie, takie jak dopasowanie się do języka ciała i lingwistyki współrozmówcy ze stopniowym przyjęciem prowadzenia w rozmowie, stosowanie wiązanych sugestii czy koncentrowanie na tematach zastępczych.

 
Słodka moja córeczko,
Uwaga ofiary ma być skoncentrowana
na delektowaniu się walorami,
 a nie na analizie słabych punktów

 Ważne
Uważaj, by samemu nie wpaść we własne sidła, co może się zdarzyć, gdy zbyt mocno zaangażujesz się w grę i zapomnisz o celu nauki, i o tym, że to tylko niewinny flirt, który ma dać obu stronom przyjemność kontaktu i nie dosłowność, a iluzję pewnych stanów. Ma tylko wytworzyć specyficzną atmosferę i dać posmak romansu i fascynacji sobą nawzajem, a nie prowadzić do podrywu! Stracisz wtedy istotę doznania :)

Kolejną techniką flirtu jest niespecyficzny język, język aluzji i niedomówień. Jest to narzędzie, które pozwala sterować przebiegiem zdarzeń, ustalać relacje biznesowe, towarzyskie i emocjonalne. Nie mówiąc wprost, czego się chce, naprowadza się współrozmówcę na konkretny pomysł. On zaś ma wrażenie, że to jego idea i jego pragnienie.
Jak to się mówi: różnica między porządną kobietą a damą jest taka, że porządna kobieta wie, jak się zachować w niezręcznej sytuacji, a dama nie dopuszcza do powstania takiej sytuacji.
Jedną ze skutecznie działających hipnotycznych technik jest ustalanie nowej, jeszcze nieistniejącej relacji przyczynowo-skutkowej. Podobny schemat może być nawet zastosowany w zmianie hierarchii wartości lub przekonań, kreowaniu lub modyfikacji potrzeb. Poniższy przykład pokazuje, jak buduje się taką wypowiedź.

Struktura wypowiedzi sugestywnej
FAKT >>> WRAŻENIE >>> NOWE PRZEKONANIE >>>
>>> WZMOCNIENIE >>> NOWE ZAŁOŻENIE >>> NORMALIZACJA

Kroki indukcji transu.
1. FAKT niepodważalny:
Określ obiektywne doświadczenia sensoryczne, które w tym momencie są partnerowi dostępne (dopasowanie).
2. WRAŻENIE:
Określ stan wewnętrzny i przeprowadź go do stanu pożądanego - zgodnego z subiektywnym celem (przyjmij prowadzenie i uformuj nowe cele, pragnienia).
3. NOWE PRZEKONANIE:
Połącz nowe doświadczenia sensoryczne i nowe stany wewnętrzne przez zniekształconą relację „przyczyna - skutek”, np. stosowanie wyrażeń jak: następnie, podczas, i, przez to, pozwoli ci, zanim, ...
4. WZMOCNIENIE:
Prowadzenie przez stopniowanie - dalej, jeszcze dalej, jeszcze dalej, głębiej,  bardziej…
Sformułuj wypowiedzi jako czytanie myśli - pytasz się, czujesz, rozumiesz,możesz sobie wyobrazić...
Możesz również połączyć czytanie myśli z przypuszczeniami - rozumiesz lepiej, jesteś głęboko rozluźniony, czujesz się wspaniale.
Prowadzenie z zastosowaniem niedokładnych sformułowań - tego rodzaju, kiedyś, wszystko, dużo.
5. NOWE ZAŁOŻENIE:
Rozbuduj wrażenia i przekonania dotyczące nowego stanu - przyjemnie jest, to sprawia radość, być może właśnie o tym marzyłaś.
6. NORMALIZACJA:
Zastosuj normalizację, uznanie tego za niepodważalną prawdę. Wywołaj skojarzenia między uczuciem zadowolenia, spokoju i określonymi doświadczeniami sensorycznymi, wspomnieniami lub fantazjami - jest to takie proste, tak się robi najlepiej.
Zrób rzutowanie w przyszłość - mów tak, jakby nowe przekonania, założenia i zachowania były już stanem dokonanym i naturalnym - wiesz co z tym zrobić, przyjemność robienia perfekcyjnie, będziesz tym się chwalić.

Siergiej Litwinow

  Drukuj Poleć znajomemu
 
© 2019 Elixir - nowa formuła życia ::