Migawki

Już dzisiaj możesz zamówić reklamę w naszym czasopiśmie w promocyjnych cenach. Nie zwlekaj ani chwili!

Zobacz nasz cennik

 
akasha_logo.gif
Strona Główna arrow Wybrane Artykuły arrow Czas wypełniania PITów
Czas wypełniania PITów Drukuj Poleć znajomemu

Czas wypełniania PITów to okazja do pomocy, która Cię nic nie kosztuje. Wystarczy wskazać, na co ma pójść 1 % Twojego podatku i Urzad Skarbowy przekaże go za Ciebie. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś – przeczytaj artykuł z  Elixiru tutaj>>>

Pamiętaj, że Twój 1%, nawet jeśli Tobie się wydaje mało znaczącą sumą, jest kolejną kroplą dającą nadzieję. A Ty możesz ją zwielokrotnić, wysyłając link do tej strony do swoich znajomych.

O czym warto wiedzieć:
Naczelnik urzędu skarbowego, w którym składasz swoje zeznanie roczne, jeśli zaznaczysz tak w swojej deklaracji jest zobowiązywany przekazać na rzecz jednej wybranej przez Ciebie organizacji pożytku publicznego ( to warunek – nie możesz wskazać instytucji nie znajdującej się na liście uprawnionych organizacji!!) kwotę w wysokości nie przekraczającej 1% podatku należnego, jaki wynika z zeznania podatkowego.

Kwota ta, pomniejszona o koszt przelewu bankowego, zostanie przelana na konto wybranej przez Ciebie organizacji, ale dopiero po wpłacie ( jeśli tak wynika z zeznania) pełnej kwoty podatku należnego na rzecz urzędu skarbowego.

Co trzeba zrobić, by zadeklarować swoją chęć przekazania 1%?
W zeznaniu rocznym należy podać w części ( zależnie jaki PIT składasz):
M w PIT-28
O w PIT – 36
O w PIT-36L
H w PIT-37
G w PIT-38
– nazwy organizacji pożytku publicznego np. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” ( gdybyś chciał pomóc bohaterowi naszego artykułu)
– numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego 0000037904
– kwoty w wysokości nieprzekraczającej 1% podatku należnego

Gdybyś chciał, żeby Twoje pieniądze trafiły właśnie na rehabilitację Pawła ( albo innego konkretnego podopiecznego jakiejs organizacji czy inny konkretny cel) możesz podać jako „cel szczególny” – informację: „indywidualne hasło podopiecznego” – w naszym przypadku brzmiałoby ono „Paweł Trzop 6868” i zamieścić ją w części „Informacje uzupełniające” w pozycji:
133 w PIT-28
309 w PIT-36
109 w PIT-36L
128 w PIT-37
62 w PIT-38

Możesz także wyrazić zgodę na przekazanie wybranej przez siebie organizacji swoich danych tj.: imienia, nazwiska, adresu oraz wysokości kwoty 1% podatku należnego, ale nie jest to obowiązkowe – może to być także dar anonimowy.


Ważne:
Nie wszyscy z nas rozliczają się samodzielnie. Za niektórych zeznanie składa pracodawca, a za emerytów i rencistów – ZUS. Pamiętaj, to nie oznacza, ze nie możesz przekazać 1 % - musisz jednak zgłosić to pracodawcy lub ZUS i deklarację wypełnić osobiście.

W tym roku zeznanie należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia, a to oznacza, że urząd skarbowy dokona przelewu w lipcu lub sierpniu.

Jeśli więc poświęcimy parę minut na wypełnienie dodatkowej rubryki – być może jeszcze w tym roku Paweł włoży kosmiczny skafander! Także dzięki Tobie!

Katarzyna Trzop

Jeśli chcesz pomoc mojemu bratu a nie wiesz jak wypełnić PIT – chętnie pomogę telefonicznie. Jestem do dyspozycji
w godz. 17.30 – 21 pod tel. 503 422 227.
Dziękuję
Katarzyna Trzop
- księgowa Akasha sp. zo.o.

 

 

  Drukuj Poleć znajomemu
 
Człowiek Guma

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Hipnoz
© 2019 Elixir - nowa formuła życia ::