Migawki

Dla prenumeratorów naszego czasopisma 10% zniżki na kurs praktyk NLP.

Zaglądnij >>> 

 
akasha_logo.gif
Strona Główna arrow Elixir 2008 arrow Nr 10 arrow Kalendarz pozytywnych zmian
Kalendarz pozytywnych zmian Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 1
KiepskiŚwietny 
Zmiany są nieodzowne – były, są i będą!
Zmienia się pogoda, pory roku, zmienia się układ polityczny, upływa czas, idzie postęp techniczny…Gdy w zmianach uczestniczysz, dopasowujesz się na bieżąco – są one dla Ciebie naturalne, przyjmujesz je bez zaskoczenia i wewnętrznego zgrzytu.
Większość użytkowników wymieniając telefon na nowy szuka dodatkowych funkcji, polepszenia jakości, większych możliwości komunikacji. Osoba, która po raz pierwszy otrzymuje komórkę ma problem nawet z odbieraniem zwykłej rozmowy, nie mówiąc już o robieniu filmów, nagrywaniu własnych dzwonków, surfowaniu po stronach internetowych, konferencyjnych połączeniach i korzystaniu z nawigacji.
Ze zmianami można walczyć lub cieszyć się z nich, można je przewidywać lub pozwalać by zaskakiwały, wprowadzać świadomie lub przyjmować je, gdy już nadejdą...

 Wkalkulowane w codzienne plany
fragment akwaforty Władimira BachtowaGdy nie zaplanujesz zmian – one przyjdąi tak, ale niekoniecznie muszą być po Twojej myśli. Często wręcz odwrotnie - są inicjowane przez innych, tych którym bardzo zależy na realizacji swojego planu życiowego.
Bywa, że ulegamy namowom osób prowadzących sieciowy marketing, poświęcamy 2–3 tygodnie swego życia, aby przekonać się, że nie jesteśmy stworzeni do pracy z obcymi ludźmi, a zawieranie znajomości biznesowych powoduje dyskomfort wewnętrzny. Rodzice często namawiają na obranie kierunku studiów, który dziś jest prestiżowy, a za 5 lat może w ogóle przestać istnieć (maszynista parowozu :), politolog ds. krajów socjalistycznych).
Z jednej strony jest to czas na testowanie CO tak na prawdę jest Twoje, zaś z drugiej – czas stracony… Znacznie prościej założyć sobie plan realizacji SWOICH marzeń i kalendarz zmian.

Twoja wizja określa Twoje zmiany
Koncentracja na tym, na czym Ci zależy, pozwala inwestować energię w układanie losowych zdarzeń, definiuje w dużym stopniu, jak kształtuje się Twoje życie, jak tworzy Twoje środowisko i co z niego czerpiesz, by podążać ku SWOJEMU celowi.
Gdy stoisz przed wyborem pójść do kina, na dyskotekę, czy na siłownię – Twoja koncentracja na swoim celu pomoże w określeniu kierunku – tancerz zapewne podejmie inną decyzję niż krytyk sztuki czy osoba, której zależy na kondycji fizycznej…
Twoje decyzje określają Twoje towarzystwo, przyswajaną przez Ciebie wiedzę, Twoje przekonania i wyznawane wartości. Spójna z Twoimi pragnieniami wizja wyjaśnia „przypadki” powtarzające się w Twoim życiu, pozwala rozpoznawać i korzystać z nadarzających się okazji. Zmiany zachodzące w życiu są zatem pochodną siły Twoich pragnień i priorytetów przez Ciebie ustalonych!
 
Jasnowidzenie czy wiedza?
Im więcej poświęcasz czasu i uwagi swojej dziedzinie – tym bardziej zaczynają być dla Ciebie przewidywalne ewentualne zmiany, które mają nadejść. Im szerzej, z większej perspektywy patrzysz na otoczenie, tym z większą wiarygodnością możesz przewidywać zagrożenia - czy to krach na giełdzie czy ewentualne problemy Twojej firmy.
Wystarczy, że nie sprawdzisz, ślepo zaufasz „specjaliście” od finansów, który ratuje SWOJE stanowisko za wszelką cenę i namówi Cię na ulokowanie Twoich oszczędności w upadającej firmie,  lub na pożyczkę, która ma zbójeckie oprocentowanie. Im głębiej znasz swoją dziedzinę, tym więcej szans widzisz na otwarcie nowych perspektywicznych kierunków i kreowanie korzystnych zmian.
 
Intuicja jest pochodną wiedzy, wiary w swój szczęśliwy los
i umiejętności rozpoznawania swoich przebłysków geniuszu!
Pol Mamay
  Drukuj Poleć znajomemu
 
© 2019 Elixir - nowa formuła życia ::