Migawki

Już dzisiaj możesz zamówić reklamę w naszym czasopiśmie w promocyjnych cenach. Nie zwlekaj ani chwili!

Zobacz nasz cennik

 
Jaka tematyka artykułów najbardziej Cię interesuje?
 

Nasze czasopisma

Ezoteryk
Psychologia w Biznesie
akasha_logo.gif
Rewolucje Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 

seksualna, religijna, finansowa, informatyczna.

Inicjując rewolucję dobrze przygotuj grunt, inaczej zniszczysz stare, a nie zbudujesz nowego.

Toast za rewolucje nieudane!
Nieco paradoksalne stwierdzenie: najwięcej daje rewolucja nieudana! Pobudza umysły szerokich mas, zmusza do szukania nowych rozwiązań i dróg ewolucji! Kształtuje myśl społeczną, prowokuje powstanie nowych  standardów myślenia i zachowania. Lekarze poświęcający swoje życie w czasie dżumy -zainicjowali myślenie o środkach higieny osobistej, opracowali zasady postępowania w czasie epidemii. Gdyby wybrali łatwe rozwiązanie i stłumili dżumę paląc lub wybijając całe osady (co czasami się zdarzało), nie doszłoby do badań nad środkami sterylizacji i czystości na globalną skalę. Joanna d’Arc - w wyniku przegranej walki - stworzyła symbol kobiety-lidera, obudziła ducha patriotyzmu. Rewolucja 1917 roku zainicjowała walkę o równy dostęp do wiedzy dla biednych i bogatych, wprowadziła kanon powszechnej edukacji, ale w związku z tym, że się udała - obniżyła w społeczeństwie ogólny poziom inteligencji. Zmusiła też tych, którzy rozpoczęli rewolucję - dawną inteligencję - do walki o życie i przetrwanie. Lenin po zwycięstwie rewolucji nie wiedział, co dalej robić z wyzwolonym ludem, którego świadomość nie dorosła do odpowiedzialności osobistej, naturalnej w wychowanym w wolności społeczeństwie.

Seks za darmo!
Seksualna rewolucja - wolność w myśleniu i zaspokajaniu swoich namiętności, równe prawa kobiet i mężczyzn! Brzmi dobrze! Drugą stroną medalu jest to, że coraz więcej dzieci nie zna swojego ojca - wychowanie spoczywa na barkach kobiety. W efekcie mamy „kobiecy model” mężczyzny i mężne, twarde kobiety, bez namiętności, romantyzmu, z miłością przeliczaną na wartość majątku...  Być może to jest cena, którą płacimy za wolność seksualną? Swego czasu Madonna dostała zakaz osiedlenia się w jednej z dzielnic Nowego Jorku tylko za to, że nagrała klip w „nieprzyzwoitym ubraniu”. Dziś stringi i toples na publicznych plażach są już na porządku dziennym. Za fotografowanie nagiej kobiety w czasach socjalizmu szło się do więzienia, dziś w telewizji możesz oglądać (co prawda po 22:00) seksualne wyczyny na różnych kanałach. Pokazanie męskiego penisa w wzwodzie i scen orgii, spowodowało zdjęcie filmu „Kaligula” z kinowych ekranów na skutek protestów oburzonego społeczeństwa. Kiedyś na wsi wdowa była osobą wyklętą, bo już z kimś uprawiała seks.  Dziś seks 15 - 16-latków jest normą w większości szkół. Często nawet w rodzinach zachęca się swoje dorastające dzieci: „pożyjcie ze sobą parę lat, popatrzcie jak wam się układa, a dopiero potem pomyślcie o ślubie”. Zakres seksualnej tolerancji jest znacznie większy, niż jeszcze 30 lat temu, gdy starsza pani w spodniach była uważana za ubraną nieprzyzwoicie. Być może niedługo seks z kilkoma partnerami naraz zostanie uznany za oficjalny model rodziny - wyjdzie z szarej strefy, gdzie „przymyka się na to oko”, a toleruje się tylko partnerów/rki zmienianych po kolei... Znika świętość w łączeniu się w akcie miłosnym, a doraźne zaspokajanie libido jest tak samo naturalne, jak zjedzenie hamburgera by zaspokoić głód :). 

Finanse
Finanse rządzą się swoimi prawami. Gdy Fenicjanie dokonali rewolucyjnego odkrycia (wytłoczyli pierwsze pieniądze) - wprowadzili tym samym nowy standard - abstrakcyjne myślenie w sferze rozliczeń handlowych i umiejętność liczenia. Sprawili też, że ludzie zyskali większą mobilności (łatwiej podróżować z ekwiwalentem stada wielbłądów, zamku i 200 niewolników schowanym do jednej skarbonki). Zainicjowali księgowość i bankowość. Dziś już nawet nie musisz pilnować własnej sakiewki - wystarczy, że pilnujesz małego plastiku w portfelu i kodu PIN. Zanikają różnice monetarne między narodami, posługującymi się dotąd odrębnymi walutami - dolary, ruble, euro, dukaty... Świat dąży ku unifikacji waluty!
Finanse stopniowo przekształcają się w pojęcie wirtualne - coraz rzadziej posługujemy się przy płaceniu walizkami z gotówką (chyba, że jesteśmy w mafii), raczej grube pieniądze przelewamy siedząc przy komputerze i nie widząc gotówki na oczy... Gry komputerowe generują całkiem  inny rodzaj pieniądza - wirtualny w pełnym tego słowa znaczeniu. Wygrywając w grach wirtualnych określony majątek możesz go sprzedać za pieniądze normalne, rzeczywiste. Dla nastolatków ten rodzaj rzeczywistości już jest standardem. Na grach robi się majątek i to wcale nie wirtualny...
Większość osób, które dorobiły się „wolnej gotówki” przestaje pracować - inwestują w grę na giełdzie i to pieniądze pracują na nich a nie oni na pieniądze. Czy to oznacza że Mamona rządzi nimi? Raczej nie - to jest jedna z form samodoskonalenia: jeżdżą po świecie, uczą się, budują domy, inwestują w rozwój osobisty swój i swoich bliskich. Czasy dorobkiewiczów przepuszczających fortunę na piciu i hulaniu minęły. Tworzy się nowa finansowa inteligencja. Z tym można walczyć, ignorować lub poznać i rozwijać nowe podejście do finansów (Czytaj książki Kiyosaki czy Darvasa.)

Ksiądz, szaman, mułła czy guru?
W większości krajów cywilizowanych religijne nurty ustaliły demokratyczny parytet: nie krytykuj cudzego, zachwalaj swoje! Tolerancja osiągnęła tak wysoki poziom, że w tym samym miejscu może mieścić się meczet, cerkiew, kościół i kircha. Określone godziny
i kolejność nabożeństw - jest to niesamowita rewolucja w sposobie myślenia społeczeństwa, kiedy to zapomina się o wojnach
i nienawiści religijnej, unika wzajemnej presji i nawracania „ogniem i mieczem”... Przyjmujemy to dziś  jak normę i dziwią nas ekstremistyczne zachowania w innych krajach, nie rozumiemy wiary, która niszczy innych „niewiernych”. Jest to rewolucja w duchowości, która powstała w wyniku ewolucji w demokratyzacji społeczeństw i za sprawą szybkiej wymiany informacji interkulturowych. Ksiądz czy pop przestaje być w naszej świadomości przedstawicielem Boga na ziemi i jego narzędziem do kierowania naszą świadomością, czynami, duszą. Utracił funkcję  organu decydującego za nas i karzącego nas za winy! Nabiera natomiast znaczenia jako normalny człowiek o wysokiej moralności ze swoimi słabościami i rozterkami wewnętrznymi. Zaczyna być taki sam jak my, tylko bardziej profesjonalny w zakresie duchowości, jest doradcą - przewodnikiem, a nie świętym, który  zstąpił łaskawie z niebios, owiany mistyczną aurą niedostępności i poświęcenia dla nas.

e-umysł
Informatyzacja społeczeństwa zrewolucjonizowała świat, skróciła odległości między kontynentami i psychiczne przestrzenie między ludźmi. W każdej chwili możesz skontaktować się przez komórkę, wysłać filmik do ukochanej osoby lub poprowadzić wideokonferencję z kilkoma osobami z różnych państw na Skypie. Świat stał się malutką wioską, w której kontakty między ludźmi są w dużym stopniu wirtualne. Telefony pomagają podtrzymywać stały kontakt i jest to ich niezmierną zaletą, ale gdy dzwonią co chwilę w czasie spotkania towarzyskiego, zaczynasz wątpić, czy jesteś najważniejszą osobą na tej imprezie życia... Komputery stały się standardem nawet dla osób starszych. Możliwość kontaktów z innymi, uczestnictwo w grupach zainteresowań czy zamawianie produktów przez internet - wszystko to niesamowicie zaktywizowało osoby, na których znajomi postawili już krzyżyk.
W rozwiniętych krajach wprowadzane są specjalne programy dla osób starszych wspierające naukę internetowej komunikacji. Dzięki temu seniorzy, czują się potrzebni, aktywnie uczestniczą w życiu społecznym (generując również obrót finansowy), realizują swoje plany i integrują się  z wnukami i prawnukami (powstaje ciągłość przekazywania wiedzy). Z kolei dzieci e-generacji, bardziej intuicyjne i w sposób naturalny łatwo przyswajające nowinki informatyczne, chętnie dzielą się wiedzą z dziadkami i babciami, ucząc obsługi komputera. Czują się wtedy ważne, a równocześnie czerpią z wiedzy i rad w sprawach życiowych, często korzystając też z dodatkowego finansowego wsparcia! Obie strony wygrywają.
E-pokolenie ma inne priorytety, estetykę, kanony zachowania niż pokolenie o 15 - 20 lat starsze. Posługiwanie się sprzętem elektronicznym jest tak samo naturalne, jak dla starszego pokolenia uprawianie sportu. Czy rewolucja informatyczna nie przerobi społeczeństwa na niedołężne łebskie brojlery z chudymi nogami i szyją, niedorozwiniętymi ramionami i ogromnymi pośladkami od siedzenia przy komputerze? Miejmy nadzieję, że nie. Kiedyś bano się, że samochody spowodują degenerację populacji, bo ludzie przestaną chodzić....
Na szczęście cywilizacja zatacza kręgi i rozwijamy harmonijnie Ciało, Umysł i Ducha...

Siergiej Litwinow
  Drukuj Poleć znajomemu
 
© 2019 Elixir - nowa formuła życia ::