Migawki

Już dzisiaj możesz zamówić reklamę w naszym czasopiśmie w promocyjnych cenach. Nie zwlekaj ani chwili!

Zobacz nasz cennik

 
Jaka tematyka artykułów najbardziej Cię interesuje?
 

Nasze czasopisma

Ezoteryk
Psychologia w Biznesie
akasha_logo.gif
Strona Główna arrow Elixir 2008 arrow Nr 7 arrow Hura, koniec odpoczywania!
Hura, koniec odpoczywania! Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
Hura koniec odpoczywaniaWakacje. Dla jednych sama radość, dla innych koszmar zmagania się z wolnym czasem, albo jeszcze gorzej – z rozwrzeszczanymi sąsiadami na plaży. Wrzesień, to już najczęściej tylko wspomnienia tych chwil. Niezależnie od tego, w jaki sposób wypoczywasz,
wykorzystaj teraz tę energię.

Większość z nas z powodu zakończenia letniej przerwy w pracy oraz początku roku szkolnego powraca właśnie do działania. Jesteśmy pełni wrażeń i niekoniecznie możemy się skupić na obowiązkach zawodowych. Jeszcze rozbrzmiewają opowiadania o niezwykłych przygodach, serce jest przepełnione emocjami, a zdjęcia czekają na przygotowanie albumu i pierwsze prezentacje. Przed nami powakacyjne spotkania… W takiej chwili można spoglądać bez zazdrości na tych, którzy właśnie pakują bagaże na wrześniowy urlop.

Hura koniec odpoczywania

Słoik z energią lata
Zastanów się, jak wykorzystać i zatrzymać w sobie potencjał z wakacji. Masz w sobie mnóstwo energii. Łatwiej zapewne teraz kreować nowe marzenia. Powrót do aktywności zawodowej, czy uczelnianej, to czas kolejnych zobowiązań, albo przypominania sobie o tym, co mieliśmy w tym roku zrobić. Zachęcam Cię, do zrobienia takiej weryfikacji teraz, kiedy w głowie szumi jeszcze lato. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić i nie rzucać wszystkiego na szalę w jednej chwili. Zostaw sobie coś na deser! Pamiętaj, że to, co wcześniej mogło Ci się wydawać skomplikowane, z perspektywy osoby zrelaksowanej często wygląda na zdecydowanie prostsze. Jednak, jeżeli właśnie pod wpływem emocji przyszło Ci do głowy przewrócenie całego życia, porozmawiaj o tym z rodziną i bliskimi. Dokonaj pełnej analizy, sprawdź, czy to będzie dobre dla Ciebie i rodziny. Jeżeli tak - to działaj. Wykorzystaj potencjał, który masz teraz w sobie. Nie staraj się wyhamować po to, żeby pozornie aktywniej pracować. Takie skupianie się na siłę na pracy może sprawić, że szybko zapomnisz o tym, co dał Ci wakacyjny odpoczynek. Odwrotnie – właśnie wspominanie najmilszych chwil może Ci pomóc, kiedy poczujesz oznaki znużenia czy zmęczenia, zmagając się z wyzwaniami codzienności.

Doceniaj
Niektóre rzeczy w trakcie codziennych zajęć wydają nam się oczywiste. Łatwo przestać doceniać nie tylko swoje osiągnięcia, ale także sukcesy innych. Możesz teraz ocieplić relacje z bliskimi osobami. Pomyśl o sobie w relacjach z innymi. Nie tylko z rodziną. Wypoczywając często poznajemy zupełnie nowe osoby. Jak Cię widzą Ci, których znasz od niedawna? Jakie nowe modele zachowania i reagowania
w różnych sytuacjach  zauważasz u siebie w czasie wakacji? A co robisz tak samo w codziennym życiu? Które ze świeżo odkrytych u siebie cech i zachowań także i teraz wykorzystasz?
Może w trakcie wakacji okazało się, że drzemie w Tobie nowy talent? Czasem wystarczy tylko pozwolić mu się ujawnić. A relaks sprzyja nieoczekiwanym odkryciom - także i w sobie! Niezwykle istotne jest to, że jeżeli odkryjemy swój talent np. w zakresie komunikacji, to możemy dzięki temu osiągnąć znacznie więcej w tych zawodach i aktywnościach, gdzie umiejętność ta jest kluczowa. Tak oto rodzą się przywódcy!

Agnieszka Rzenno 
  Drukuj Poleć znajomemu
 
© 2018 Elixir - nowa formuła życia ::