Migawki

Już dzisiaj możesz zamówić reklamę w naszym czasopiśmie w promocyjnych cenach. Nie zwlekaj ani chwili!

Zobacz nasz cennik

 
Jaka tematyka artykułów najbardziej Cię interesuje?
 

Nasze czasopisma

Ezoteryk
Psychologia w Biznesie
akasha_logo.gif
Strona Główna arrow Elixir 2008 arrow Nr 1 arrow Mroczna wyobraźnia
Mroczna wyobraźnia Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 

Mroczna wyobraźniaczy kolorowa przyszłość?

Kłamstwo powtarzane wystarczająco długo - staje się prawdą. Ta sama zasada przekłada się na nasze postrzeganie siebie jako osobowości, swojego miejsca w hierarchii społecznej i stosunku do zdarzeń życiowych. Życie nie jest tym, co przeżyliśmy, lecz tym, co pamiętamy. W jaki sposób można zmienić swoje relacje ze swoim światem wewnętrznym? Sprawdź jeden z wzorców, który pomaga nie tylko skutecznie odmienić przekonania, ale i radykalnie poprawić samopoczucie, ponieważ niezaprzeczalny jest związek między Psyche a Soma. 

Mroczna wyobraźniaJesteśmy tym - co o sobie myślimy
Jeśli byłeś na treningach NLP to wiesz, że już na podstawowym poziomie Praktyk ćwiczy się szybką zmianę reakcji fizjologicznych na negatywne wspomnienia i sytuacje w przyszłości. Emocje objawiają się w ciele przyspieszeniem pracy serca i przede wszystkim zmianą ciśnienia. W ślad idzie zaczerwienienie policzków lub bladość, oddech staje się spłycony lub wręcz odwrotnie.. W którym kierunku patrzymy, lub jaki nerwowy odruch pojawia się, gdy czujemy się bezradni...? Jak zmieniają się te doznania, gdy czujemy się doskonale? I czy możemy sterować procesem kodowania (zaklinania - jak by powiedział Szaman) lub rzutowania swoich reakcji w przyszłość? Reakcje fizjologiczne są ściśle powiązane z pracą komórek siatkówki,  dlatego negatywne myśli oglądamy najczęściej „na szaro” a radosne - w kolorze!

Jak to wykorzystać praktycznie?
Zanurz się w przypomnieniach, najpierw w pozytywnych. Odtwórz z najdrobniejszymi szczegółami, co widziałeś, co słyszałeś i czułeś. Przypomnij sobie, co myślałeś i jak przeżywałeś te myśli, którą częścią ciała najbardziej je odczuwałeś. Opisz szczegółowo to odczucie. Określ również precyzyjnie, czy Twój obraz ma granice, czy jest ruchomy, w którym kierunku patrzą oczy, gdy o tym myślisz, jakie towarzyszą dźwięki, zapachy lub smaki... Te wszystkie szczegóły (w NLP nazywane Submodalnościami) tworzą Twoją osobistą mapę pozytywnych wspomnień. Zanotuj ją dla siebie.
Pomyśl o jakimkolwiek przyszłym zdarzeniu (spotkaniu, działaniu, rozmowie), którego się obawiasz, lub które Cię denerwuje.
Przeanalizuj dokładnie, która z poprzednich submodalności uległa zmianie. Zacznij stopniowo doprowadzać wszystkie swoje odczucia
i wizje do wzorca pozytywnego, aż poczujesz przypływ energii i radości. Gdy w myśleniu o przyszłości nauczysz się korzystać z tych samych submodalności, co w pozytywnych, radosnych chwilach swojego życia - sukces masz gwarantowany w każdym przedsięwzięciu, za które się zabierzesz.            

Siergiej Litwinow
  Drukuj Poleć znajomemu
 
© 2019 Elixir - nowa formuła życia ::