Migawki

Dla prenumeratorów naszego czasopisma 10% zniżki na kurs praktyk NLP.

Zaglądnij >>> 

 
Jaka tematyka artykułów najbardziej Cię interesuje?
 

Nasze czasopisma

Ezoteryk
Psychologia w Biznesie
akasha_logo.gif
Strona Główna arrow Elixir 2008 arrow Nr 4 arrow Trutka na pomysły
Trutka na pomysły Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 

trutka

Czasem niszczymy pomysły nieświadomie. Już na samym początku poddajemy je analizie i - mimo że chcemy coś rozwinąć, czy stworzyć - w efekcie rezygnujemy z marzeń

trutka

W czasie jednej z integracyjnych zabaw terenowych, mieliśmy za zadanie dotrzeć całą grupą na drugi brzeg rzeki, pokonując szereg utrudnień i niespodzianek. Szybko opracowaliśmy plan działania. Współpracowaliśmy ze sobą bardzo sprawnie, aż nagle – trach! Jedna z osób znalazła się w potrzasku. Cała nasza grupa musiała jej pomóc. Jedyny słuszny pomysł, jak to zrobić, nagle stał się przedmiotem zabawy pod tytułem „jak można szybko i sprawnie obalić dobry pomysł”. Wiadomo, że jako zespół ponieśliśmy klęskę, ale bawiliśmy się niesłychanie. Zastosowaliśmy całkiem spontanicznie i w dobrych intencjach szereg sposobów na to, jak „zabić dobry pomysł”. Nie korzystaliśmy z praw Murphiego - tworzyliśmy swoje - proste i skuteczne:
1. Atak przez żart - „Żartujesz? Niemożliwe, żebyś to chciał powiedzieć. Ha, ha, ha…” do śmiechu na pewno dołączą inne osoby, które są obok, bo nie wypada nie śmiać się z żartu.
2. Nagła zmiana tematu rozmowy - „Taak, kiedy już będziemy wypoczywać u babci, pojedziemy sobie jeszcze do cioci Hani. To już mamy ustalone. No i wiesz, oni kupili teraz nowy karawaning… albo „ Wiesz, że cię kocham”
3. Kiedy dojrzewa jakieś rozwiązanie - użyj słów z piosenki „…ale to już było i nie wróci więcej”.
4. A priori ustal, że pomysł nie pasuje do niczego: „Ten pomysł nie leży w profilu działalności naszego klubu.”
5. Od razu analizuj, ale nie merytorycznie, tylko wchodząc w szczegóły. To świetnie zabija czas i uniemożliwia jakiekolwiek
działanie…

Jak Ty radzisz sobie w takich sytuacjach?

  Drukuj Poleć znajomemu
 
© 2019 Elixir - nowa formuła życia ::