Migawki

Dla prenumeratorów naszego czasopisma 10% zniżki na kurs praktyk NLP.

Zaglądnij >>> 

 
akasha_logo.gif
Nr 10
 
Tajemnice Spełnionych Marzeń
Tajemnice spełnionych marzeńPrzyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.
Jan Paweł II
Nie czekaj
O przytoczonych słowach Jana Pawła II warto pamiętać każdego dnia – nie tylko na przełomie roku, kiedy tradycyjnie dokonujemy podsumowań i podejmujemy decyzje o zmianach.
Czytaj całość
 
Rytuał 5 min przed wyjściem
RytuałCzy regularnie ktoś zajmuje Cię swoimi ważnymi sprawami na pięć minut przed wyjściem z pracy lub z domu? A może to Ciebie dopadają przebłyski pamięci w ostatniej chwili? Masz ochotę zamienić tę grę na inną? Jeżeli jednak ten rytuał sprawia Ci wiele korzyści, to pozostaw go i …celebruj.
Czytaj całość
 
 
Twój zegar biologiczny
Zegar biologiczny zaczyna odmierzać czas zaraz po urodzeniu. Energia wraz z pierwszym oddechem nowo narodzonego dziecka zaczyna płynąć najpierw w meridianie płuc, potem w kolejnych, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Co robić, aby być zdrowym? Stosować się do praw natury, w tym do reguł tak zwanego zegara biologicznego.
Czytaj całość
 
ZEZ i po zezie

Tajemnice powstawania wady wzroku i zabawy pomocne w terapii

W 8 numerze naszego czasopisma opublikowaliśmy list Marzeny, która opisała swoje doświadczenia z poprawą wzroku, a w szczególności w pracy z zezem. W odpowiedzi na prośby naszych czytelników i kursantów opisuję główne przyczyny powstawania zeza i podaję kilka prostych ćwiczeń-zabaw pomocnych w redukcji tej wady. 

Czytaj całość
 
Kuchnia Vege oczami roślin
Czy rośliny coś czują?
Amerykański naukowiec Cleve Backster prowadził badania dotyczące komunikacji roślin z człowiekiem. Filodendron był podłączany do urządzenia rejestrującego zmiany potencjału elektrycznego na powierzchni liścia. Podczas eksperymentu została zaobserwowana wyraźna reakcja rośliny na myśli, wizualizacje i emocje uczestników doświadczenia. Kiedy jeden z liści został zerwany przypadkiem, roślina wykazywała spokojniejszą reakcję, niż gdy reagowała na odebraną myśl o zamiarze umyślnego obcięcia liścia. Badania te dodatkowo wykazały zależność przekazu informacji od emocjonalnego potencjału badacza. Im większa była emocja - tym wynik był lepszy. Zauważono również, że negatywne emocje oddziałują szybciej i z większym skutkiem niż pozytywne. Te właśnie badania legły u podstaw prac nad „wykrywaczem kłamstw”.
Czytaj całość
 
Buraczki z sezamem
Przepis prosto z Indii
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 17 z 17
© 2019 Elixir - nowa formuła życia ::