Migawki

Dla prenumeratorów naszego czasopisma 10% zniżki na kurs praktyk NLP.

Zaglądnij >>> 

 
akasha_logo.gif
Nr 10
 
Motywacje na Nowy Rok

Motywacje na nowy rokNiektórzy twierdzą, że jakie nasze myśli, takie nasze życie, Skoro więc MY myślimy i możemy wpływać na to, o czym i jak myślimy, to tym samym znaczy, że możemy też kształtować swoje życie. Zewsząd docierają do nas informacje, słyszymy strzępy rozmów w autobusie, w pracy zasypuje nas lawina spraw do załatwienia, znajomi chętnie dzielą się tym, co ich absorbuje, dzieci tylko czekają, by opowiedzieć o swoich nowych przedszkolnych odkryciach. Otacza nas szum informacyjny, a dziwnym trafem na powierzchni pozostają te wiadomości złe - o chorobach, katastrofach, problemach - i z rozpędu przekazujemy je dalej.

Czytaj całość
 
Na skraju przepaści lepiej widać perspektywę
Światowi doradcy
Na skrajuW czasie Międzynarodowego Kongresu Kadry & Expo w Warszawie zachodni eksperci w ramach swoich wystąpień miedzy innymi wskazywali na możliwości rozwoju w czasie kryzysu. Według nich głównymi atutami małych państw Europy Środkowej może być kreatywność i przedsiębiorczość. Gdy globalne gospodarki wpadają w wir problemów - czas na małe i średnie przedsiębiorstwa. Właśnie one są dynamiczne, zwrotne i łatwo mogą zaadaptować się w warunkach szybkich zmian potrzeb rynkowych. Sytuacja w biznesie daje szansę firmom, które potrafią szybko stawiać sobie nowe cele i koncentrować kapitał inwestycyjny zgodnie z aktualnymi potrzebami rynku.We współczesnym świecie stałych zmian technologicznych i nowych mechanizmów ekonomicznych pojęcie długoterminowych planów skróciło się do 2 - 5 lat w porównaniu z tym, co było jeszcze 10 lat temu!
Czytaj całość
 
Hipnoza - zabaw się w hipnotyzera

HipnozaW poprzednim numerze omówiliśmy korzyści i zagrożenia, jakie niesie hipnoza. Dziś jest pora na doświadczenie praktyczne.

Test na podatność
Na firmowej imprezie możesz przez chwilę pobawić się w hipnotyzera!

Czytaj całość
 
Kalendarz pozytywnych zmian
Czytaj całość
 
Osobista przestrzeń psychiczna
Osobista przestrzeń psychicznaMojżesz prowadził swój lud po pustyni przez 40 lat, by miał szansę odzyskać swoją tożsamość, świadomość, co leży w jego naturze. Kim jesteśmy, gdy odcinamy się od zewnętrznych wpływów i możemy tworzyć swój świat? Czy musimy wyprowadzać się na pustynię, by odzyskać SIEBIE?
Czytaj całość
 
Wychować następcę

Dzieci w pracy eksploatacja czy wychowanie?
 

Czytaj całość
 
Pracując bawią się
- Jo miała pietnaście roków jak mama do ojca na bacówkę, na Kopieniec poszła. Mnie samą z bratem, co miał półtora roku zostawiła. Poradziłam sobie...Teraz dom z Jaśkiem wybudowaliśmy. Ciężko było, ale człowiek, co się roboty nie boi, to się życia nie boi - Hania przerwała opowiadanie, zdjęła garnek zupy z blach. W drewnianej izbie góralskiego domu rozchodził się zapach gotowanych jarzyn
i smażonej cebuli(...)
Czytaj całość
 
Poskramianie swojego gremlina?
Artykuł DarmowyTY I JA
Oto jesteś pośrodku niepowtarzalnej konfiguracji ludzi i rzeczy, chłonący wzrokiem te słowa, i jestem ja, daleko od ciebie, w innym czasie i miejscu, starając się za wszelką cenę znaleźć z tobą coś wspólnego. Tak więc siedzimy tu sobie, ty i ja, zakutani we własne ciała, i rozwalamy na małe kawałeczki granice czasu i przestrzeni.
Nie jesteśmy jednak naszymi ciałami. Nie jesteśmy. Nasze ciała to wciąż zmieniające się bryły materii. Prawdę mówiąc, o ile jesteś po trzydziestce, to dokładnie w tej chwili twoje uszy robią się większe, nos się wydłuża, zaś odległość od twoich podeszew do czubka głowy maleje. Przerażające, ale tak jest. Ciała się zmieniają. Moje ciało zmieniło się drastycznie. Dziś mam 75 kilo, a co zdumiewające, kiedyś ważyłem 3,5 kilo. Nie jesteśmy naszymi ciałami.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 17
© 2019 Elixir - nowa formuła życia ::