Migawki

Dla prenumeratorów naszego czasopisma 10% zniżki na kurs praktyk NLP.

Zaglądnij >>> 

 
akasha_logo.gif
Strona Główna arrow Wybrane Artykuły
Wybrane Artykuły
Uzdrawiająca moc kolorów
Moje zainteresowanie wpływem kolorów na wzrok człowieka i poprzez wzrok na jego ciało i psychikę, zaczęło się w 1980 roku, gdy podczas kilkumiesięcznego pobytu na Sri Lance (Cejlon) nie mogłem nosić swoich szkieł kontaktowych - wówczas o sile 8 dioptrii, czyli korygujących znaczną krótkowzroczność - i musiałem nauczyć się radzić sobie bez nich. Przebywałem tam przez pewien czas w małej fabryczce batiku i zauważyłem, jak bardzo moje oczy wypoczywają, a ja coraz lepiej czuję się bez szkieł korekcyjnych. Było to tak, jakby
z ulgą odetchnęły, pozbywając się z siebie jakiegoś obcego ciała, do którego ja już zdążyłem całkowicie przywyknąć. Okazało się, że mój wzrok poprawił się o 3 dioptrie. Byłem szczęśliwy.
Czytaj całość
 
Śpiewające kamienie Władimira Bachtowa
11Artykuł DarmowyCzasem męki twórcze powodują, że artyści są bezpłodni, kiedy indziej - że szukają inspiracji u innych artystów... Są również tacy, za którymi nie nadąża świat artystyczny.
Czytaj całość
 
1% nic nie kosztuje
 Artykuł DarmowyKasia
drobna brunetka świeżo po maturze pojawiła się w firmie skierowana na staż z urzędu pracy. Właśnie rozpoczęła naukę w Policealnym Studium Administracji, ale chciała poznać pracę w biurze także od strony praktycznej. Miała rzadko spotykane wśród stażystów podejście - naprawdę chciała się uczyć, wykorzystać czas do maksimum, była ciekawa wszystkiego. Szybko wrosła w firmę. Pomagając księgowej w obsłudze nowego programu, odkryła swoją nową pasję i zdecydowała, że chce zostać wykwalifikowaną księgową. Zaraz po stażu, kiedy już było wiadomo, że zostanie z nami na dłużej, poszła na kurs księgowych, ale i na tym nie poprzestała - zdecydowała się na studia. Zaimponowała nam! Przez cały następny rok łączyła pracę z nauką w Studium i zajęciami na uczelni. I jeszcze zawsze znajdowała czas, by zająć się młodszym bratem…
Czytaj całość
 
Zagraj w mycie zębów
Artykuł Darmowy Jak nauczyć dziecko przestrzegania zasad higieny jamy ustnej  i w dodatku zachęcić je do samodzielnego mycia zębów?
Czytaj całość
 
Poskramianie swojego Gremlina
Artykuł DarmowyTY I JA
Oto jesteś pośrodku niepowtarzalnej konfiguracji ludzi i rzeczy, chłonący wzrokiem te słowa, i jestem ja, daleko od ciebie, w innym czasie i miejscu, starając się za wszelką cenę znaleźć z tobą coś wspólnego. Tak więc siedzimy tu sobie, ty i ja, zakutani we własne ciała, i rozwalamy na małe kawałeczki granice czasu i przestrzeni.
Nie jesteśmy jednak naszymi ciałami. Nie jesteśmy. Nasze ciała to wciąż zmieniające się bryły materii. Prawdę mówiąc, o ile jesteś po trzydziestce, to dokładnie w tej chwili twoje uszy robią się większe, nos się wydłuża, zaś odległość od twoich podeszew do czubka głowy maleje. Przerażające, ale tak jest. Ciała się zmieniają. Moje ciało zmieniło się drastycznie. Dziś mam 75 kilo, a co zdumiewające, kiedyś ważyłem 3,5 kilo. Nie jesteśmy naszymi ciałami.
Czytaj całość
 
CV powiedz przecie...
Artykuł Darmowy... kto jest najlepszym kandydatem.
Artykuł rozszerzony
Czytaj całość
 
Ćwiczenia na jesień

Ćwiczenia na jesieńPrzyzwyczajaj oczy do czytania.   Artykuł Darmowy

Po wakacjach, gdy większość czasu spędzaliśmy poza biurem czy szkołą jest czas na powrót do komputerów, papierów, książek. Czas na bardziej aktywne zaangażowanie oczu w wielogodzinne czytanie.

Czytaj całość
 
Marsz po zdrowie
Marsz po zdrowieArtykuł DarmowyIwona próbowała już wszystkiego - tyle tylko, że... teoretycznie. Rozum podpowiadał, że musi zacząć się ruszać więcej niż wstając i siadając przy komputerze, ale wciąż nie mogla się zdecydować... Po latach bez aktywności fizycznej każdy wysiłek wydawał się zbyt wielki. Aż nagle znalazła - Nordic Walking - to jest to! Przecież to tylko spacer, no może marsz...
Czytaj całość
 
NLP - edukacja bardziej Ekologiczna

NLP

Artykuł DarmowyNasza cywilizacja przekroczyła już próg epoki przemysłowej, rozpoczął się kolejny etap, który wymaga od ludzi nowych umiejętności i innego traktowania rzeczywistości. Modne ostatnio określenie „osobowość ekologiczna” oznacza mądrzejsze i bardziej odpowiedzialne podejście do świata, w którym żyjemy. To większa świadomość ograniczoności zasobów naturalnych, harmonijnego współistnienia różnych gatunków i ludzkiej odpowiedzialności za „zdrowie” Ziemi.
Czytaj całość
 
Notatki widzącej inaczej...
Artykuł DarmowyTo, że przestajemy tracić wzrok i zatrzymujemy wadę na stałym poziomie już samo w sobie jest sukcesem!
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 11
Człowiek Guma

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Hipnoz
© 2019 Elixir - nowa formuła życia ::