Migawki

Już dzisiaj możesz zamówić reklamę w naszym czasopiśmie w promocyjnych cenach. Nie zwlekaj ani chwili!

Zobacz nasz cennik

 
Jaka tematyka artykułów najbardziej Cię interesuje?
 

Nasze czasopisma

Ezoteryk
Psychologia w Biznesie
akasha_logo.gif
Nr 2
 
W sztukach plastycznych
W sztukach plastycznychemocje ukazywano, podobnie jak wiele innych pojęć, poprzez przedstawienia alegoryczne. Najczęściej były to postacie ludzkie, których strój, gesty lub otaczające przedmioty bądź zwierzęta  wskazywały sposób odczytywania znaczeń. Można by je, z pewnym uproszczeniem, porównać do współczesnych piktogramów, przekazujących informacje typu: skrzyżowane sztućce – „tu możesz zjeść obiad”. Na przykład Cesare Ripa w renesansowym podręczniku alegorii pt. Ikonologia (w którym zresztą uosobienia emocji wymieszane są w jednym szeregu z takimi pojęciami jak: Gospodarstwo, Historia, Kredyt, Otyłość, Sumienie czy Pory Roku) zalecał przedstawianie gniewu w taki sposób:
Czytaj całość
 
Niech Cię porwą dźwięki
Niech Cię porwą dźwięki„Muzyka to pożywka, dzięki której duch żyje, myśli i tworzy” napisał Beethoven (z listu do Bettiny von Amin, 1811). Są dźwięki, które wywołują w nas dreszcze, albo przechodzą nas ciarki. Jakże przyjemnie zapomnieć się w melodii, która unosi zarówno nasze całe ciało, jak i umysł. Dlaczego jedne dźwięki leczą, a inne niszczą i jak wybrać melodie, które nas rozwijają?
Czytaj całość
 
Muzyka zaklęta w obrazach
Muzyka zaklęta w obrazachMając 18 lat zainteresowałam się poważnie grafologią - przyciągały moją uwagę znaki pisma ręcznego, odsłaniające inny wymiar niż ten wyrażany samą treścią tekstu.
Czytaj całość
 
 
Klucz do własnego zdrowia

albo Samouzdrawianie metodą KSR.

Historia Doroty jest przykładem wewnętrznej siły i odwagi w trudnych życiowych sytuacjach. Jest również świadectwem tego, jakie pokłady mocy drzemią w naszej nieświadomości, jak wiele jeszcze możemy odkryć i dokonać zaglądając w głąb siebie.

Czytaj całość
 
Emocje i wzrok
Emocje i wzrokWilliam Horatio Bates zaobserwował związek między emocjami a wadami wzroku - im większe napięcie psychiczne - tym większa wada. Bazując na tej tezie, uczył pacjentów technik redukcji napięcia zarówno psychicznego, jak i fizycznego, co dawało trwałą poprawę widzenia.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

© 2019 Elixir - nowa formuła życia ::