Migawki

Dla prenumeratorów naszego czasopisma 10% zniżki na kurs praktyk NLP.

Zaglądnij >>> 

 
Jaka tematyka artykułów najbardziej Cię interesuje?
 

Nasze czasopisma

Ezoteryk
Psychologia w Biznesie
akasha_logo.gif
Nr 1
Uzdrawiająca moc kolorów
Moje zainteresowanie wpływem kolorów na wzrok człowieka i poprzez wzrok na jego ciało i psychikę, zaczęło się w 1980 roku, gdy podczas kilkumiesięcznego pobytu na Sri Lance (Cejlon) nie mogłem nosić swoich szkieł kontaktowych - wówczas o sile 8 dioptrii, czyli korygujących znaczną krótkowzroczność - i musiałem nauczyć się radzić sobie bez nich. Przebywałem tam przez pewien czas w małej fabryczce batiku i zauważyłem, jak bardzo moje oczy wypoczywają, a ja coraz lepiej czuję się bez szkieł korekcyjnych. Było to tak, jakby
z ulgą odetchnęły, pozbywając się z siebie jakiegoś obcego ciała, do którego ja już zdążyłem całkowicie przywyknąć. Okazało się, że mój wzrok poprawił się o 3 dioptrie. Byłem szczęśliwy.
Czytaj całość
 
Piękno i kamuflaż
Piękno i kamluflażMalowanie, ozdabianie ciała na przestrzeni lat dotyczyło zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Makijaż, tatuaże, zdobienie ciała mikroskaleczeniami, wkłuwanie ozdób i operacje plastyczne - wszystko to służy lepszemu samopoczuciu i zaznaczeniu odmienności...
Czytaj całość
 
Siergiej Rezniczenko

Siergiej Rezniczenkomalarz nie z tej epoki.

Współczesne malarstwo szczyci się artystami młodymi, dobrze wykształconymi z silnym poczuciem ekspresji i estetyki. Malarstwo sztalugowe w dobie komputerowej obróbki obrazów i kompilacji z klipartów nabiera dodatkowej wartości i niepowtarzalnego brzmienia żywej materii barwy.

Czytaj całość
 
Zrdowie
 
Szaroniebieskie tulipany

o postrzeganiu barw przez daltonistów.

Dalton kupił matce na urodziny ciemne, fioletowe pończochy. Wręczając prezent bardzo się zdziwił, kiedy ona oświadczyła, że nigdy nie wyjdzie na ulicę w czerwonych, jaskrawych pończochach jak damy lekkich obyczajów. Zaskoczony protestował mówiąc, że są bardzo odpowiednie dla czcigodnej matki rodziny. 

Czytaj całość
 
Dziecko w świecie kolorów
Dziecko w świecie kolorówKubuś ma trzy miesiące i śpi sobie słodko niemal całymi dniami. Gdy się obudzi i naje do syta, szczęśliwy, przytulony do mamy, z szeroko otwartymi niebieskimi oczkami spogląda na świat. Widząc każdą nową rzecz koncentruje się na niej całym sobą. Jego oczy robią się okrągłe, a małe ciało jakby całe wpatruje się w to, co go niezwykle zadziwiło. Kiedy spogląda na kolorowe lampy na suficie, cieszy się
i śmieje w głos. To odbijające się, tańczące kolory świata sprawiają mu tak wiele radości. Gabi, która ma kilka lat i jest niedowidząca, bawi się migającym światłem równie radośnie, zakrywając i odkrywając oczy.
Czytaj całość
 
Kolorowa kuchnia

Kolorowa kuchniaBuraczki na święto, buraczki na zdrowie.

Dwie receptury z kuchennej apteki Babci Poliny. Skoki ciśnienia, niedokrwienie, łamliwe naczynia krwionośne, szybko powstające sińce, oziębłość i wiecznie zimne ręce i nogi – to objawy „słabej krwi” wg medycyny starosłowiańskiej. Na „wzmocnienie krwi” Babcia Polina zalecała czerwone buraczki, zwłaszcza kobietom i dzieciom, które nie przepadają za kuracjami czerwonym winem.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

© 2019 Elixir - nowa formuła życia ::